Wyniki pierwszego etapu – zaproszenie na finał

Znamy finalistów czwartej edycji Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat. Po sprawdzeniu wszystkich nadesłanych opracowań zadań pierwszego etapu Komisja Konkursowa zakwalifikowała do rozgrywki finałowej trzynaście zespołów, które uzyskały największą liczbę punktów:

Nazwa szkoły Skład zespołu Opiekun
Radosław Józwik,
Michał Wieczorek
Ewa Kosińska

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Gratulujemy finalistom, natomiast zespołom, którym nie udało się zakwalifikować, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu, Urząd Statystyczny w Lublinie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. W niedługim czasie otrzymacie Państwo pocztą imienne świadectwa uczestnictwa w konkursie.

Finał konkursu:

Finał konkursu odbędzie się dnia 4 czerwca 2013 r. (wtorek) w budynku Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu przy ul. Sienkiewicza 22a.

[google-map-v3 width=”100%” height=”350″ zoom=”12″ maptype=”roadmap” mapalign=”center” directionhint=”false” language=”pl” poweredby=”false” maptypecontrol=”true” pancontrol=”true” zoomcontrol=”true” scalecontrol=”true” streetviewcontrol=”true” scrollwheelcontrol=”true” draggable=”true” tiltfourtyfive=”false” addmarkermashupbubble=”false” addmarkermashupbubble=”false” addmarkerlist=”50.712033, 23.256101{}3-default.png{}Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu” bubbleautopan=”true” showbike=”false” showtraffic=”false” showpanoramio=”false”]

Harmonogram rozgrywki finałowej:

• 11.00 – uroczyste rozpoczęcie finału konkursu,
  • 11.10 – wystąpienia gości,
  • 12.00 – 13.00 – pisemny finał,
  • 14.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Zgodnie z regulaminem konkursu, finał polegać będzie na zespołowym rozwiązaniu zestawu zadań i pytań testowych wielokrotnego wyboru z wiedzy statystyczno-demograficznej. Przykładowe pytania znajdziecie Państwo w zakładce Przykłady pytań i rozwiązań.

Podczas rozwiązywania niektórych zadań przydatny może okazać się kalkulator, prosimy zatem o zabranie ze sobą kalkulatorów o standardowych funkcjach (nie mogą to być kalkulatory graficzne / naukowe, ani kalkulatory w telefonach komórkowych).

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami dydaktycznymi, które pomogą Państwu przygotować się do rozgrywki finałowej.

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag, prosimy o kontakt.

Na zwycięzców czekają już nagrody:

Dodatkowe nagrody w postaci kuferków ze słodyczami ufundowała Firma Cukiernicza Solidarność.